Mindig is érdekelt, másnak hogyan forog a fogaskerék az agyában. Miért azt az egy elemet emeli ki a nagy egészből, miért azt mutatja meg a világnak és miért éppen úgy?
Érdekes és inspiráló mások zenei térképét felfedezni. A Szabad bennem a levegő podcastem pedig egy ilyen térkép böngészésre hív: vendégeim őszintén és nyitottan boncolgatják velem az énekhangjukhoz fűződő viszonyukat. A szeptember 30-tól induló sorozat első hat része kéthetente lesz hallható az összes podcastlejátszó felületen.
Az első, pandémia-okozta lezárások közepén sokunkban felmerült a kérdés: vajon mi az istenhez kezdünk, ha ez nagyon elhúzódik?! …Sajnos ez a kérdés még mindig itt lebeg felettünk, de ami engem illet, rájöttem, hogy a szorongásomat képtelen vagyok a kanapén üldögélve, Netflix-nézegetéssel elnyomni.
Helyette inkább kihívások elé állítottam magam: új formátummal kísérleteztem, podcastben beszélgettem. Eddig is voltak ilyen beszélgetések az életemben, csak nem tettem ki ország-világ elé – most viszont úgy éreztem, a megosztásukkal sokaknak utat mutatok majd, bátorítom a bizonytalankodókat és lehetőségekről, utakról mesélünk beszélgetőtársaimmal.
(Ráadásul – és nem utolsósorban – még mentális feltöltődést is nyújtunk majd az énekhang iránt érdeklődőknek!)
A hang olyan, mint az ujjlenyomat: aki hallgatja, egyedi mintázatot fedez fel benne. Nem lehet meghamisítani, mert őszinte és mindent “leolvashatunk” belőle: lelkiállapotot, egészséget, erőnlétet, kort, nemet… Egy hang ugyanúgy velünk marad egész életünkre, mint a szagok vagy az ízek. Ezt az egyediséget keresem 12 beszélgetőtársammal, akik mind más műfajban tevékenykednek.
A Szabad bennem a levegő először tíz hang történetét mutatja be. Önismereti utak és intim beszélgetések ezek, amikben olyan dolgok is szóba kerülnek, melyeket – mivel más még nem kérdezte tőlük! – más interjúban el sem meséltek még.
Aztán a maradék két adásban belemélyedünk Kepes Julival az Alexander Technika és a szabad énekhang kapcsolatába, illetve Kertész Csabával a zenei pszichológia legfrissebb énekes-kutatásaiba.
És hogy miért pont ez lett a podcast címe? Szabó T. Anna verssora inspirálta, ami engem is újra meg újra elgondolkodtat, fejlődésre sarkall. Ezért kérdezem meg mindenkitől, hogy nekik mit jelent ez a mondat: “Szabad bennem a levegő?”.
És Ti? Gondolkodtatok már ezen? Hallgassátok ezeket a beszélgetéseket és gondolkodjunk együtt!
Szeptember 30-án csütörtöktől kéthetente jelenik meg új beszélgetés, amelyet megtaláltok a főbb podcastlejátszókon.
Az első évad vendégei: Palya Bea, Szepesi Matyi (Konyha) , Dalinda – Tímár Sára, Paár Julcsi, Nádasdy Fanni – Koszi Janka, Harcsa Veronika és Kepes Juli , Alexander Technika tanár.
LINK: http://anchor.fm/szabadbennemalevego
A beszélgetések az NKA Hangfoglaló Program keretében valósulhattak meg.
A podcast médiatámogatója a www.papageno.hu